Plan studiów na lata 2019-2023

1. Program kształcenia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego określa:
  1. Przedmioty realizowane w ramach zajęć obowiązkowych, w tym fakultatywnych.
  2. Formy prowadzenia zajęć.
  3. Formy zaliczenia przedmiotów.
  1. Łączna liczba godzin przewidzianych w programie kształcenia w latach I-IV wynosi 525, w tym 35 godzin praktyk zawodowych.

Lp.

Dydaktyka Szkoły Wyższej

Wykład 5 godzin,

Ćwiczenia 10 godzin

1 x zaliczenie (wykład),  1 x zaliczenie na ocenę (ćw.)

7.

Metodologia badań naukowych

Wykład 10 godzin, Ćwiczenia 20 godzin

1 x zaliczenie (wykład), 1 x zaliczenie na ocenę (ćw.) i egzamin na ocenę w semestrze I

8.

Przedmiot obowiązkowy fakultatywny (interdyscyplinarny) do wyboru

Wykład 10 godzin,

Ćwiczenia 20 godzin

2 x zaliczenie (wykład), 2 x zaliczenie na ocenę (ćw.)

9.

Przedmiot obowiązkowy fakultatywny (specjalistyczny) do wyboru

Wykład 20 godzin,

Ćwiczenia 40 godzin

4 x zaliczenie (wykład), 4 x zaliczenie na ocenę (ćw.)

Razem w cyklu kształcenia

1. Przy zaliczaniu zajęć stosuje się następującą skalę ocen:
  • bardzo dobry (5,0);
  • dobry plus (4,5);
  • dobry (4,0);
  • dostateczny plus (3,5);
  • dostateczny (3,0);
  • niedostateczny (2,0);
  • zaliczenie (zal.);
  • niezaliczenie (nzal.).
  1. Seminarium doktoranckie: 240 godzin.
  2. Praktyka zawodowa (prowadzenie zająć dydaktycznych ze studentami, zajęcia prowadzone w ramach dyscypliny naukowej lub dyscypliny artystycznej) – 35 godzin: minimum 5 godzin w semestrze.
  3. Język nowożytny (forma zajęć: ćwiczenia): 90 godzin. Język prowadzony w dwóch grupach: dla nauk humanistycznych, społecznych i sztuki oraz dla nauk medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych, ścisłych i przyrodniczych.
  4. Etyka w nauce (forma zajęć: konwersatorium): 10 godzin, przedmiot prowadzony wspólnie dla wszystkich doktorantów.
  5. Aplikacje grantowe (forma zajęć: ćwiczenia): 15 godzin, przedmiot prowadzony wspólnie dla wszystkich doktorantów.
  6. Dydaktyka szkoły wyższej: 15 godzin (5 godzin wykład, 10 godzin ćwiczenia). Przedmiot prowadzony wspólnie dla wszystkich doktorantów.
  7. Metodologia badań naukowych: 30 godzin (10 godzin wykład, 20 godzin ćwiczenia), przedmiot prowadzony dla doktorantów w ramach dyscypliny naukowej lub dyscypliny artystycznej.
  8. Przedmiot obowiązkowy fakultatywny (interdyscyplinarny): 30 godzin (5 godzin wykład, 10 godzin ćwiczenia w semestrze) – przedmioty do wyboru przez doktorantów z minimum dwóch złożonych propozycji w semestrze. Propozycje zajęć podają dyrektorzy dyscyplin naukowych i dyscypliny artystycznej wraz z tematyką zajęć przed rozpoczęciem kształcenia w danym semestrze roku akademickiego. Przedmiot może być realizowany przy minimalnej liczbie 5 doktorantów. Równolegle może być realizowane kilka przedmiotów. Doktorant jest zobligowany do zaliczenia przedmiotu w semestrze III i IV. Tematyka zajęć dla doktoranta w cyklu kształcenia nie może się powtarzać.
  9. Przedmiot obowiązkowy fakultatywny (specjalistyczny): 60 godzin  (5 godzin wykład, 10 godzin ćwiczenia w semestrze) – przedmiot do wyboru przez studentów w ramach dyscypliny naukowej lub dyscypliny artystycznej spośród minimum dwóch propozycji w semestrze. Propozycje zajęć podają dyrektorzy dyscyplin naukowych i dyscypliny artystycznej wraz z tematyką zajęć przed rozpoczęciem kształcenia w danym semestrze roku akademickiego. Doktorant jest zobligowany do zaliczenia przedmiotu w semestrze III, IV, V i VI. Tematyka zajęć dla doktoranta w cyklu kształcenia nie może się powtarzać.