Kierunek: Systemy diagnostyczne w medycynie

Poziom: I stopnia (inżynierskie)

Forma: stacjonarne

Profil: ogólnoakademicki

Zasady rekrutacji dla kandydatów z „nową maturą”

waga przedmiotu

Przedmioty obowiązkowe brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

MATEMATYKA egzamin maturalny na poziomie podstawowym lub rozszerzonym

Przedmioty dodatkowe brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

FIZYKA lub BIOLOGIA - egzamin maturalny na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, jeden
z przedmiotów wskazany przez kandydata

0,3

Kryterium dodatkowe
w przypadku, gdy liczba kandydatów
z tą samą liczbą punktów przewyższa limit wolnych miejsc na kierunek

JĘZYK OBCY część pisemna egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Kompetencje oczekiwane od kandydata

Znajomość matematyki, fizyki i biologii na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej oraz znajomość języka obcego na poziomie B1.

Uwagi

Kandydat posiadający dokument uzyskany poza granicami Polski, uprawniający do podejmowania studiów wyższych, kwalifikowany jest na studia zgodnie z zasadami określonymi dla kandydata ze świadectwem dojrzałości uzyskanym w trybie tzw. "starej matury".

Zasady rekrutacji dla kandydatów z „starą maturą”

waga przedmiotu

Przedmioty obowiązkowe brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

MATEMATYKA część pisemna egzaminu dojrzałości

Przedmioty dodatkowe brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

FIZYKA lub BIOLOGIA - jeden z przedmiotów wskazany przez kandydata

0,3

Kryterium dodatkowe
w przypadku, gdy liczba kandydatów z tą samą liczbą punktów przewyższa limit wolnych miejsc na kierunek

JĘZYK OBCY część pisemna lub ustna egzaminu dojrzałości (jedna wskazana przez kandydata).

Kierunek: Systemy diagnostyczne w medycyne*

Poziom: II stopnia (po studiach inżynierskich)

Forma: stacjonarne

Profil: ogólnoakademicki

*Rekrutacja zostanie uruchomiona po uzyskaniu uprawnień do prowadzenia kierunku na II stopniu

Wymagania wstępne

Kandydat powinien posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia (co najmniej siedmiosemestralnych), jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych np. Bachelor's degree. Kryterium kwalifikacyjnym dla absolwentów kierunków: systemy diagnostyczne w medycynie, fizyka medyczna lub inżynieria medyczna jest ocena z dyplomu ukończenia studiów I stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych np. Bachelor's degree, a dla absolwentów innych kierunków studiów podstawą przyjęcia jest uzyskanie pozytywnego wyniku z rozmowy kwalifikacyjnej.

Kryterium dodatkowe

Średnia arytmetyczna wszystkich ocen z egzaminów oraz zaliczeń z przedmiotów kończących się zaliczeniem bez egzaminu na studiach I stopnia. Jeżeli kryterium dodatkowe nie rozstrzygnie przyjęcia określonej w limicie liczby kandydatów, UR zastrzega sobie prawo do przyjęcia liczby kandydatów mniejszej niż limit.

Kompetencje oczekiwane od kandydata

Kandydat powinien posiadać tytuł zawodowy inżyniera. Kandydat powinien dysponować podstawową wiedzą z zakresu kierunku systemy diagnostyczne w medycynie oraz posiadać znajomość języka obcego na poziomie B2. Przyjmuje się zasadę, że kandydat osiągnął większość efektów kształcenia przewidzianych dla studiów I stopnia na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie.

Uwagi

Kandydat posiadający dokument uzyskany poza granicami Polski, uprawniający do podejmowania studiów wyższych, kwalifikowany jest na studia na podstawie uzyskanego dyplomu oraz dokumentów wskazanych w części ogólnej uchwały Senatu.