Kierunek: Historia

Poziom: I stopnia

Forma: stacjonarne

Profil: ogólnoakademicki

W przypadku rekrutacji na studia I stopnia wstęp na studia jest wolny. Podstawą ubiegania się o przyjęcie na studia jest świadectwo dojrzałości lub maturalne. Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia kompletu dokumentów uprawniających do podjęcia studiów wyższych, według kolejności do wyczerpania limitu miejsc.

Kompetencje oczekiwane od kandydata:

- wiedza z zakresu historii oraz wiedzy o społeczeństwie na poziomie szkoły średniej

- znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie B1

Kierunek: Historia

Poziom: II stopnia

Forma: stacjonarne

Profil: ogólnoakademicki

O przyjęcie na studia II stopnia mogą się ubiegać kandydaci posiadający co najmniej dyplom ukończenia studiów I stopnia z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. Moduł pedagogiczny dający uprawnienia do nauczania Historii i WoS w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych wybrać mogą jedynie kandydaci, którzy posiadają uprawnienia nauczycielskie zdobyte w toku studiów I stopnia. Po spełnieniu powyższych warunków nabór odbywać się będzie według kolejności złożonych kompletów dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.

Kompetencje oczekiwane od kandydata:

- wiedza i umiejętności z zakresu warsztatu badań historycznych oczekiwanych po absolwentach studiów I stopnia,

- wiedza z zakresu kierunku historia nabyta w trakcie studiów I stopnia

- znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie minimum B2