VII Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej oraz II Konferencja „Retardacja przekształcania zasobów. Osiągnięcia, problemy, perspektywy”

VII Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej

oraz II Konferencja

„Retardacja przekształcania zasobów.

Osiągnięcia, problemy, perspektywy”

na Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniach 17-18 września 2012 r. na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się VII Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej połączony z II konferencją naukową „Retardacja przekształcania zasobów. Osiągnięcia, problemy, perspektywy”. Organizatorem konferencji był Zakład Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego, we współpracy z Polskim Towarzystwem Inżynierii Ekologicznej, Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizacją Techniczną oraz Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

W pierwszym dniu spotkania odbył się Zjazd Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej. Ustępująca Prezes Zarządu Głównego PTIE prof. dr hab. inż. Barbara Wiśniowska-Kielian dokonała podsumowania trzyletniej kadencji, a następnie odbyły się wybory nowego zarządu, którego prezesem został prof. dr hab. inż. Aleksander Kiryluk z Politechniki Białostockiej.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał: prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. rozwoju dr hab. inż. Czesław Puchalski, prof. UR. Zaproszonych gości powitała dr hab. Joanna Kostecka, prof. UR - przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji.