Konferencje w roku 2011

Konferencja
POLSKIE REGIONY - TRWANIE I REKONSTRUKACJA

Dziekan i Rada Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. POLSKIE REGIONY – TRWANIE I REKONSTRUKCJA. Konferencja odbędzie się w dniach 9-11 maja 2011 r. w budynku Wydziału Socjologiczno-Historycznego.

Dla społeczności Wydziału Socjologiczno-Historycznego będzie to konferencja szczególna, gdyż organizowana w ramach obchodów Jubileuszu 10-lecia powstania Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W ramach Wydziału funkcjonują Instytuty: Archeologii, Historii, Socjologii oraz Katedra Politologii. Interdyscyplinarność prowadzonych tam badań wskazuje, że wyraźna jest tendencja koncentrowania się na zagadnieniach związanych z regionem, w szczególności zaś regionem Polski południowo-wschodniej. To skłoniło organizatorów do zaproponowania tematu konferencji: POLSKIE REGIONY – TRWANIE I REKONSTRUKCJA.

- Program szczegółowy