Konferencje w roku 2010

Rozwój Prawa Własności Intelektualnej w Sektorze Farmaceutycznym
25-26 marca 2010r.

INFORMACJA PRASOWA

Z inicjatywy pracowników Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Pracy WPiA Uniwersytetu Rzeszowskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz Koła Naukowego Prawa Cywilnego i Prawa Własności Intelektualnej UR w dniach 25-26 marca 2010r. w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się Konferencja Ogólnopolska Rozwój Prawa Własności Intelektualnej w Sektorze Farmaceutycznym.

Konferencja ma na celu omówienie zagadnień szczególnie istotnych z prawno-naukowego punktu widzenia prawa własności intelektualnej. Sektor farmaceutyczny stale się rozwija. Na rynku tak krajowym, wspólnotowym jak i światowym pojawia się niezliczona liczba leków, lekarstw i produktów leczniczych. W każdym przypadku wprowadzenie towaru o charakterze leczniczym do obrotu wiąże się z powstaniem określonych praw własności intelektualnej. Jednak, jaki istnieje związek między prawem własności intelektualnej i sektorem farmaceutycznym? Jaki prawny charakter posiadają podmioty uprawnione? Jakie uprawnienia przysługują w razie naruszeń praw własności intelektualnej? Jaka jest specyfika praw uprawnionych?

Podczas dwóch dni wykładów oraz paneli dyskusyjnych, każdy będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę. Konferencja podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne, w trakcie których przedstawimy kwestie reklamy produktów leczniczych związane ze zwalczaniem nieuczciwej konkurencji w sektorze farmaceutycznym, obrót produktami leczniczymi w tym obrót w Internecie oraz zagadnienia związane z importem produktów leczniczych.

Organizatorzy przewidują nie tylko wykłady i odczyty monograficzne, lecz również możliwość szerokiej dyskusji na tematy tak naukowe jak również praktyczne. Wśród zaproszonych gości pojawią się teoretycy prawa, specjaliści branżowi oraz przedstawiciele firm i instytucji, na co dzień zajmujących się prawem własności intelektualnej właśnie w sektorze farmaceutycznym.

Kontakt:

Olga Golonka