Konferencje w roku 2010

W MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

MYŚL I PRAKTYKA EDUKACYJNA
W OBLICZU ZMIAN CYWILIZACYJNYCH

Edukacja dla tożsamości kulturowej regionów (ojczyzn) wobec unifikacji
 i wielokulturowości europejskiej

Współorganizatorzy konferencji:

• Uniwersytet im. I. Franki we Lwowie
  • Uniwersytet w Preszowie
  • Międzynarodowy Uniwersytet Humanistyczno-Ekonomiczny w Równem

Miejsce i termin konferencji: Sanok 26- 28 maja 2010

OBSZARY PROBLEMOWE:

1. Europejskie możliwości i zagrożenia w wychowaniu człowieka;
  2. Historyczne i współczesne aspekty edukacji dla wartości kulturowych, duchowych i egzystencjalnych;
  3. Edukacja dla wspierania kultury regionalnej oraz afirmacji wielokulturowości;
  4. Specyfika i komplementarność treści kształcenia w subregionach – ich aksjologia i teleologia edukacyjna;
  5. Człowiek w perspektywie  złożoności wielokulturowego świata;
  6. Potrzeby edukacyjne i kulturowe dorosłych w kontekście postępujących przeobrażeń w zjednoczonej Europie;
  7. Perspektywy kształcenia dla rozwoju „wschodniej ściany” Wspólnoty Europejskiej;
  8. Edukacja wobec wyobcowania kulturowego  i patologii społecznych;
  9. Edukacja dla etyki globalnej jako wyzwanie współczesności.

- Zgłoszenie udziału w międzynarodowej konferencji naukowej