Katedra Produkcji Roślinnej

w Baranowie Sandomierskim

Komunikat I

konferencja naukowa na temat
"Rolnicza przestrzeń produkcyjna i jej wykorzystanie"

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań, prowadzonych w ośrodkach naukowych, obejmujących zagadnienia oceny wartości, zróżnicowania i wykorzystania rolniczej przestrzeni produkcyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem zagospodarowania terenów czasowo wyłączonych z użytkowania rolniczego.

Sekcje tematyczne:

1. Ocena zagospodarowania rolniczej przestrzeni produkcyjnej na podstawie struktury zasiewów, wysokości uzyskiwanych plonów i innych wskaźników technologicznych;
  2. Ocena wykorzystania rolniczej przestrzeni produkcyjnej na podstawie intensywności gospodarowania, towarowości produkcji i innych wskaźników ekonomiczno-organizacyjnych;
  3. Wykorzystanie wskaźnika RPP w planowaniu systemów produkcji, realizacji programów środowiskowych przy udziale środków finansowych z UE;
  4. Produkcja biomasy na użytkach rolnych i gruntach czasowo wyłączonych z rolniczego gospodarowania.

W pierwszym dniu konferencji planowana jest plenarna sesja referatowa (po obiedzie od godz. 1400)

W drugim dniu przewidziano obrady w sekcjach tematycznych i sesję posterową. Obrady w sekcjach rozpoczynać się będą referatem wiodącym.

Trzeci dzień przeznaczono na zwiedzanie zamku, podsumowanie i zakończenie konferencji (obiad około godz. 1300)

Szczegółowy program zostanie przesłany w Komunikacie II

Przygotowane na konferencję oryginalne prace naukowe, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, będą opublikowane w Zeszytach Problemowych Postępów Nauk Rolniczych.

Prosimy o zgłaszanie prac o charakterze problemowym i syntetycznym. Szczegółowe wymagania edytorów są podane na stronie internetowej http://www.zeszytyproblemowe.pan.pl/

Koszt udziału w konferencji 650 zł obejmuję: organizację i materiały konferencyjne, wyżywienie oraz spotkania integracyjne.

Koszt 1 noclegu w Zamku od 80 - 100 zł (pokrywa uczestnik konferencji), pokoje są 2-osobowe.

Opłata za publikację artykułu będzie uiszczana po pozytywnej recenzji.

Harmonogram organizacyjny

• do 10.02.2009r - zgłoszenie udziału w Konferencji i tytułów prac
  • do 27.02.2009 r. - przesłanie streszczenia prac w formie załącznika wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mail: ekpr@univ.rzeszow.pl
  • do 20.03.2009 r.- powiadomienie autorów o zakwalifikowaniu prac
  • do 05.04.2009 r. - wniesienie opłaty konferencyjnej
  • do 20.07.2009 r. - przesłanie pełnego tekstu do druku

Uprzejmie prosimy o dotrzymywanie wyznaczonych terminów

Zasady przygotowania streszczdo druku w materiałach konferencyjnych

Objętość streszcz - 2 strony (łącznie z tekstem, ilustracjami, tabelami i wykresami).

Tytuł, Wsp, Metodyka, Wyniki, Wnioski, Literatura - napisane dużymi, pogrubionymi literami.

Nazwiska Autorów oraz tytuły rozdziałów pogrubionymi literami.

Nazwy łacińskie kursywą.

Nazwa instytucji, adres, e-mail pierwszego Autora.

Do tekstu mogą być dołączone niewielkie tabele lub ryciny.

Komitet Organizacyjny Konferencji

• Prof. dr hab. Dorota Bobrecka - Jamro - przewodnicząca
  • Dr hab. inż. Wojciech Litwińczuk prof. UR
  • Dr inż. Anna Bober