Konferencje w roku 2009

znaczek2

Zakład Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej Wydziału Biologiczno -Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz Polskim Towarzystwem Inżynierii Ekologicznej zaprasza do udziału w organizowanej w Rzeszowie i Iwoniczu (w dniach 14-15 września 2009r.) konferencji nt.

Retardacja materialnego przekształcania zasobów
Osiągnięcia, problemy, perspektywy

Cele konferencji:

1. określenie metod retardacji (łac. spowalniania) materialnego przekształcania środowiska (przestrzeni i innych zasobów), jako ważnego instrumentu zrównoważonego rozwoju;
  2. rozważenie sposobów stałego zwiększania partycypacji społecznej w procesie planowania zagospodarowania przestrzeni;
  3. określenie retardacji w kontekście przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych aspektów ZR;
  4. zaprezentowanie dobrych praktyk w dziedzinie retardacji;
  5. podzielenie się doświadczeniem i planami działań w zakresie upowszechniania retardacji;
  6. poznanie stanu działań naukowo – badawczych i dydaktycznych w tym zakresie w skali kraju i międzynarodowej

Informacje organizacyjne:

Opłata konferencyjna wynosi wstępnie 450 zł (w zależności od liczby uczestników) i obejmuje wyżywienie, oraz materiały konferencyjne. Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów noclegu i dojazdu na konferencję. Organizatorzy zadbają o rezerwację noclegów.
Przewidujemy uroczystą kolację i wycieczkę do Iwonicza Zdroju i Muzeum Naftownictwa w Bóbrce.

Pierwsze ważne daty:

• do 29 czerwca 2009 r. przesłanie jednostronicowego streszczenia i wpłacenie opłaty konferencyjnej na konto:
    Podkarpacki Bank Spółdzielczy nr konta 10864211262012111993530006 (z dopisaniem konferencja Retardacja i podaniem nazwiska uczestnika)
  • Kolejny komunikat

Publikacje:
Organizatorzy przewidują druk pełnych tekstów prac (do 8 stron) po recenzji w Studiach Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN (4punkty).

Adres do korespondencji:
dr Janusz Mroczek