Rzeszów 19.06.2006 r.

V Międzynarodową konferencję naukową
Wielokulturowe środowisko historyczne Lwowa
w XIX i XX w.,

która odbędzie się w dniach 28-29 września 2006 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów ul Rejtana 16C. Szczegółowy program Konferencji przesyłamy w załączeniu. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonej Karty uczestnika i przesłanie jej na adres Sekretarzy naukowych Konferencji:

Dr Joanna Pisulińska - e-mail: pisulinski@wp.pl
Dr Paweł Sierżęga - e-mail: wiktorps@wp.pl
lub na adres: Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. T. Rejtana 16C, 35-950 Rzeszów.

Zgodnie z zapowiedzią polscy uczestnicy Konferencji opłacają składkę w wysokości 100 zł., pozamiejscowi (korzystający z noclegu i wyżywienia) - 200 zł. Składkę należy wpłacić w terminie do dnia 15 września 2006 r. na konto:
BANK PEKAO S.A. II O/Rzeszów
z dopiskiem: Wielokulturowe środowisko historyczne Lwowa

Koledzy z Ukrainy będą gośćmi Uniwersytetu Rzeszowskiego, który w całości pokryje koszty ich pobytu w Rzeszowie.

Informacje dodatkowe dla Uczestników
V Międzynarodowej konferencji naukowej
Wielokulturowe środowisko historyczne Lwowa XIX i XX w.
Rzeszów 28-29 września 2006

Uczestnicy pozamiejscowi (krajowi i zagraniczni) zostaną zakwaterowani w Regionalnym Centrum Szkolenia i Administracji (Rzeszów, Al. J. Piłsudskiego 38). Tam też otrzymają: kolację w dniu 27 września, śniadanie i kolację w dniach 28 i 29 września oraz śniadanie w dniu 30 września.

Przewidziano obiady dla wszystkich uczestników Konferencji w dniach 28 i 29 września w budynku Rektoratu (Ul. T. Rejtana 16 C).

Spotkanie koleżeńskie uczestników Konferencji odbędzie się 28 września 2006 r w budynku hotelu w Restauracji ATLANTYK (Al. J. Piłsudskiego 38), początek godz. 1845.

Referenci i autorzy komunikatów naukowych proszeni są o dostarczenie swoich tekstów (dyskietka i wydruk o objętości nieprzekraczającej 1 a.a.) do końca września 2006 r. W wyjątkowych sytuacjach termin ten może być przedłużony do dnia 15 października 2006 r. Koledzy z Ukrainy składają swoje teksty na ręce Prof. dra hab. Leonida Zaszkilniaka. Planowany termin publikacji materiałów V konferencji: wrzesień-październik 2007 r.

Korzystając z okazji uprzejmie informujemy, że IV tom serii Wielokulturowe środowisko historyczne Lwowa XIX i XX w. ukaże się latem ew. wczesną jesienią 2006 r. W Wydawnictwie Uniwersytetu Rzeszowskiego trwają obecnie prace nad Złotą księgą historiografii lwowskiej XIX i XX w. Czekamy na autoryzację tłumaczenia dwóch ostatnich tekstów ukraińskich. Mamy nadzieję, że uda się nam się wydać to dzieło (o objętości ok. 40 a.a) do końca bieżącego roku.

Osoby, które zgłoszą swój udział w Konferencji, ale później - z jakichś względów -nie będą mogły w niej uczestniczyć, proszone są o bezzwłocznym powiadomieniu o tym fakcie Sekretarzy naukowych konferencji.

Sekretarze konferencji
Dr Joanna Pisulińska