O czasopiśmie

Czasopismo naukowe "Nierówności Społeczne a Wzrost Gospodarczy" (Social Inequalities and Economic Growth) – ISSN 1898-5084 – jest redagowane przez Katedrę Mikroekonomii Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego od 2003 roku. Ukazuje się w cyklu kwartalnym. W periodyku publikowane są artykuły pracowników środowisk akademickich z całej Polski i z zagranicy, a także przedstawicieli samorządu lokalnego i biznesu.

Cel i zakres:

Tematyka czasopisma koncentruje się na relacjach pomiędzy nierównościami ekonomiczno-społecznymi a procesami wzrostu i rozwoju społeczno-gospodarczego. Główny nurt rozważań odnosi się do problemów ekonomicznych, które rozpatrywane są z perspektywy interdyscyplinarnej. Preferowane są teksty respektujące wielowymiarowe sprzężenia sfery gospodarczej z innymi wymiarami ludzkiej aktywności (społecznym, aksjologicznym, wiedzy, polityki, natury i biologii, konsumpcji i technologii).

Redakcja przyjmuje do oceny i publikacji teksty o charakterze naukowym:

• o charakterze teoretycznym,
  • weryfikujące teorie, koncepcje, modele na bazie badań empirycznych,
  • studia przypadków i inne empiryczne badania,
  • komunikaty, recenzje, polemiki.

Czasopismo jest indeksowane w następujących bazach czasopism: IC Journals Master List (Index Copernicus), The Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH), Central and Eastern European Online Library (CEEOL), BazEkon oraz POL-Index. Czasopismo znajduje się na liście czasopism naukowych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Liczba punktów w roku 2016 – 10.

Wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe. Opublikowane artykuły są dostępne także w wersji on-line na stronie internetowej czasopisma. Artykuły w wersji elektronicznej dostępne są także w bazach: Index Copernicus,  CEEOL i CEJSH.