Jakość kształcenia - misja i cele

Jednym z głównych warunków wysokiej jakości kształcenia na Uniwersytecie Rzeszowskim jest realizacja założeń Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia. Jest on zbieżny z międzynarodowymi standardami określonymi m.in. w Deklaracji Bolońskiej jak również z założeniami systemu szkolnictwa wyższego w Polsce. System ten obejmuje cały proces kształcenia studenta na  Uczelni, odnosząc się do głównych czynników mających wpływ na jego właściwy przebieg i wysoką jakość.

Jakość to sposób myślenia, który powoduje, że stosuje się i bez przerwy poszukuje najlepszych rozwiązań.
(Edward Deming)