DZIEWCZYNY Z UR NA MEDAL16.05.2011 14:00

DZIEWCZYNY Z UR NA MEDAL

W dniach 18-20 kwietnia 2011 r. odbył się w Lublinie turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet z udziałem reprezentacji woj. Podkarpackiego, małopolskiego lubelskiego i świętokrzyskiego. Studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęły I miejsce, co dało im przepustkę do turnieju finałowego AMP w Krakowie 5-8 maja 2011r.

Zawodniczki UR zagrały rewelacyjnie pokonując kolejno Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu., Politechnikę Częstochowską oraz AGH w Krakowie (wszystkie mecze w stosunku 2:0), co dało im awans do wielkiego finału. Tam, na ich drodze stanęły gospodynie Mistrzostw, zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, które na co dzień występują w I lidze państwowej. Mecz był cały czas pod kontrolą Krakowianek, które ostatecznie wygrały 3:0.

Zespół siatkarek UR otrzymał piękny puchar, dyplom oraz wyróżnienie indywidualne.

Nasza zawodniczka UR Karolina Filipowicz została uznana za najlepszą rozgrywającą Mistrzostw.

Dodatkowo była prowadzone klasyfikacja w typach uczelni i tam zawodniczki UR zdobyły złoty medal.