Wystawa pt. „Karol Wojtyła na turystycznym szlaku”30.05.2014 14:05

Wystawa  pt. „Karol Wojtyła na turystycznym szlaku” jest efektem współpracy pani Urszuli Własiuk, prezes Fundacji Szlaki Papieskie, oraz dra Jerzego Horwata i dr Bernadetty Szarzyńskiej z Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomysł stworzenia ekspozycji zrodził się na Uniwersytecie Rzeszowskim, który m.in. w ten sposób chciał uczcić kanonizację swojego pierwszego doktora honoris causa. Wystawa, którą prezentujemy, nawiązuje w większej części do szczególnego okresu w życiu Karola Wojtyły, kiedy przemierzając turystyczne szlaki, miał, jak sam mówił, „jakby lepszy kontakt z Panem Bogiem”. W pięknie przyrody widział przyszły papież moc Stwórcy. Warto zatem spojrzeć na miejsca, które odwiedzał, jego oczami.

Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowywało wcześniej także inne wystawy związane z postacią Karola Wojtyły: „Społeczność Uniwersytetu Rzeszowskiego w hołdzie Janowi Pawłowi II”, „Jan Paweł II na Ukrainie”, „Jan Paweł II w świecie nauki”.

Opracowanie: dr Jerzy Horwat