Uroczyste otwarcie wystawy "Karol Wojtyła na turystycznym szlaku"22.04.2014 08:08

Na Uniwersytecie Rzeszowskim w dniu 16 kwietnia 2014 r. w związku z kanonizacją Jana Pawła II, pierwszego doktora honoris causa UR  odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Karol Wojtyła na turystycznym szlaku".

Wystawę przygotowało Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z Fundacją Szlaki Papieskie, Kurią Metropolitarną w Krakowie oraz Kurią Diecezjalną w Ełku.

Patronami honorowymi wystawy są: JE ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, JE ks. bp Jerzy Mazur, biskup diecezjalny ełcki, JE ks. bp Jan Wątroba, biskup diecezjalny rzeszowski, JE ks. bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki oraz Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa.

Wystawa czynna jest do 29 maja 2014r., w holu Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. Rejtana 16c.

Fot. Elżbieta Wójcikiewicz